Prémium linképítés: árak, jelentés

Miért prémium? Mi az ára? Linképítés mesterfokon

Ha érdekli, keressen: levél a linképítő szakembernek.
Más: Prémium használt laptopok

Szögezzük le: a prémium linképítés ára magas. De miért is? És mi indokolja a fizetésen felüli jutalom jelentésű prémium szó használatát? A munka világában ugyanis ez a jelentése: a különlegesen jó teljesítményt végző munkavállaló havi béren túli külön jutalma. De nézzük, mi a jelentés a keresőmarketing, a weboptimalizálás területén.

Prémium linképítés. Árak, ajánlat

A külső hivatkozások száma és minősége nagyban befolyásolja a weblap Google-helyezését

Mi a „prémium linképítés” jelentése?

Sokféle értelmezési lehetőség adódhat, közelíthetünk az árak, a cél vagy az eszközök felől, de ha a lényeget megragadó definíciót szeretnénk, így határozhatjuk meg a fogalmat:

Prémium linképítésnek nevezzük azt a keresőmarketing eljárást, amelynek során a SEO-szakértő különösen hatékony, erős és megbízható backlink-profilt épít egy honlap Google-helyezéseinek javítása céljából.

Itt tehát nyilván nem a havidíjas elszámoláson túli kifizetésről van szó, hanem egy eleve szabott ár szerinti elszámolásról, amely azonban a feltételezett alapcsomag, alapszolgáltatás összegén túlmutató árat jelöl meg kínálatában.

Általában a keresőmarketing ügynökségek és webtárhely szolgáltatók szeretnek élni ezzel a kifejezéssel. Azt sejtetik, hogy lehet éppen valami fapados, gagyi, félamatőr (alapáras vagy akár ingyenes) megoldást is választani a kínálatukból, de aki ad magára valamit, az prémium minőségű szolgáltatást vesz igénybe. Kicsit olyan a kettő között a viszony, mint a divatban a konfekció és a méretre készült egyedi öltözék között. Vagy mint a vendéglátóiparban a menü és az À la carte között. Ha valóban jól akar kinézni, jót akar enni, ha valóban TOP pozíciót akar elérni honlapjával a keresőben, akkor ne sajnálja rá a pénzt. Vásároljon prémium szolgáltatást.

Ugyanakkor, véleményem szerint, magára adó SEO-szakértő mindig a lehető legjobb minőségű munkával tiszteli meg a szakmát, önmagát és az ügyfelét. Különbség inkább csak a munka volumenében és komplexitásában, illetve a felhasznált erőforrások mennyiségében és azok saját-árában mutatkozik. Nem mester, csak műkedvelő az, aki gyenge oldalakat használ fel linkelhelyezésre. Kontár, aki link-katalógusokban való regisztrálással, fórumokban való spam commentekkel igyekszik megúszni a kreatív, időigényes munkavégzést. A Google szempontjait ismerő igazi keresőmarketinges szaki maximális minőségre törekszik, ez azonban az ő büdzséjében is plusz költség és plusz munka formájában jelentkezik. Hiszen teendői ellátásához több tárhelyet, több tucatnyi domaint tart fenn. És akár 100 PR-cikk blog fölött diszponál.

Keresőoptimalizálás mesterfokon

Hatékony keresőoptimalizálást ugyanis ma már nem lehet végezni tartalommarketing eljárások alkalmazása nélkül. A linképítésben ez azt jelenti, hogy minden egyes hivatkozás „becsomagolásához” jelenetős mennyiségű egyedi, releváns tartalmat kell előállítani és minél magasabb internetes autoritású webcím (Domain Authority) alatt kell publikálni. No és persze ezeknek a publikációknak a tartalmát optimalizálni szükséges, kívülről pedig érdemes más lapokra újonnan felrakott linkekkel támogatni.

Nos, azt a tevékenységet, amelyikben nemcsak a megbízó weboldala számára épül direkt visszacsatolásokat tartalmazó linkprofilt, hanem

  • magukat a hivatkozásokat tartalmazó weblapokat is optimalizáljuk és backlink hálózattal támogatjuk,

azt valóban joggal nevezhetjük prémium linképtésnek. Hiszen az alaptevékenységbe a másodlagos (és gyakran harmadlagos) visszautalások rendszerének kiépítése valóban nem tartozik bele. Viszont az így épülő hálózat ténylegesen hatékonyabb, mint a kevésbé strukturált rendszerek. Így hát

a prémium linképítés ára

backlink építás ára

Prémium linképítés, linkelhelyezés

éppen emiatt a pluszmunka miatt magas. Illetve azért is, mert a tartalommarketing eszközök használata járulékos költségekkel jár. Ahhoz, hogy magas értékű webhelyeken közölhessük a hivatkozást tartalmazó marketingszöveget, ezekhez az egységekhez hozzá kell férnünk.

Persze az ingyenes blogok igénybevétele hasznos, de nem elégséges: legjobb ha saját tárhelyen saját domain név alatt építünk statikus bázisoldalakat és vezetünk tematikus blogokat a SEO-projektek számára. Ezek fenntartása azonban plusz költséggel jár, és mivel tudható, hogy a linkprofil annál hatékonyabb, minél több domain alól és minél több IP címről érkeznek a visszacsatolások, így a linképítő mester kénytelen számos tárhelyet és jó sok domaincímet fenntartani. Éves szinten ez szép summa.

Ha pedig van mondjuk 120 tematikus blogja, az is világos, hogy ezeket egymaga nem tudja eléggé rendszeresen friss posztokkal etetni, így külső szövegírókra, vendég bloggerekre (csúnyább szóval bérblogolókra) van szüksége. És ha a saját óradíját csak egy nyelvtanáréhoz igazítja, aztán beszorozza azzal a napi 1,5-2 órával, amit feltétlenül foglalkozni kell egy honlap linképítő projektumában, akkor kiderül… Hogy a prémium minőségű linképítő munka ára valószínűleg jóval több, mint amit a megbízó erre szánni tud.

Linképítés árak 2023

Havidíjas, sikerdíjas linkprofil építés

Megoldás lehetne havidíj helyett a sikerdíj, ám ez a SEO-szakértő számára igen kockázatos, ugyanis a Google működését több évtizedes tapasztalattal sem lehet pontosan kiismerni. Így igaz ugyan, hogy a megfelelő elméleti-szakmai tudás és a sokéves gyakorlatban kikísérletezett keresőmarketing eljárások eléggé nagy biztonsággal eredményesek. Emiatt egy linképítő tuning várhatóan a második hónapban meghozza a kulcsszavas helyezések látványos javulását az organikus találatok eredményoldalán (ennek neve angol rövidítéssel SERP). Ám a gyakori algoritmus frissítések bármikor hozhatnak meglepetést, és a még oly kreatívan és csakis legális módszerekkel végzett linkprofil építés is  kudarcot vall. Épp ezért az óvatos honlap-optimalizáló mester, aki tudja, mi a titka a Google első helyre kerülés lehetőségének, előleget kér munkájára, mondván:

Nincs ingyen linképítés. Olcsó sem!

Persze azért van ingyenes megoldás is: ha a website tulajdonosa maga készíti a hiperszöveget és egyedül rakja fel a hivatkozásokat FREE, nem pedig PRO lehetőségek keretében.

Ezzel szemben a havidíjas, 60 % előleges link building ára 2020-ban is a kulcsszavak mennyiségétől, továbbá a konkurens oldalak számától és erősségétől függ: az erős versenyben nyilvánvalóan több erőfeszítés kell a sikerhez, a weblap organikus forgalmának növeléséhez. A linktuning futamideje a feladat nehézségétől és a megbízó elvárásaitól függően 4-6 hónap, esetenként többre is szükség van. Ezt pozíciótartás követheti féláron.

Prémium linképítő csomagok ára komplex feladatvégzéssel

Continue reading

Linképítés ingyen? Miért magas az ára?

Rövidesen indul sorozatom: ingyenes tanácsok kezdő linképítőknek

linkepites-ingyen-tanacsokNem mindenki engedheti meg magának, hogy SEO-szakembert kérjen fel a linképítő munka elvégzésére. A honlapok támogatói hátterét képező linkprofil felépítése idő- és munkaigényes feladat és jelentős szakmai tudást igényel. Ennek megvan a maga értéke – és így ára is. Éppen ezért sok honlaptulajdonos maga vállalkozik arra, hogy a dolgok mikéntjének utánaolvasva elkezdi a linkelést. Lehet, hogy munkája eredménnyel jár – de az is lehet, hogy minden erőfeszítés ellenére nem sikerül javítani weboldala kulcsszavas helyezéseit; sőt: a dolog balul is végződhet: rossz módszerek alkalmazása és  szakszerűtlenül végzett eljárások esetében még a korábbi pozíciók is romolhatnak, sőt, a weblap egyszercsak „váratlanül” eltűnhet a listáról. Miért történik ez? Mit csinált rosszul a „magad, uram!” elvét valló önkéntes linképítő? Abban a cikksorozatomban, amelynek ez a bevezető írása, a legfőbb buktatókra és ezek elkerülésének a lehetőségeire igyekszem azok figyelmét felhívni, akik kezdő linképítőként ingyenes megoldásokat keresnek. De előbb nézzük azt meg, hogy:

Miért magas a linképítő munka ára?

Tény, hogy szakszerű linkprofil építést olcsón manapság felelős szakember már nem vállal: a hivatkozások hálózatának a felépítése roppant időigényes feladattá vált azóta, hogy a Google kifejlesztette a Pingvin Algoritmust (2012), amely a találati listákon való hátrasorolással vagy kitiltással bünteti azokat az oldalakat, amelyek spam-linkeknek és természetellenes linkgyarapodásnak köszönhették jó helyezésüket vagy ilyen eljárások révél reméltek TOP-pozíciókat szerezni. (A 2016-ra ígért Pongvin 4.0 ezen – várhatóan – annyiban fog túllépni a korábbi gyakorlaton, hogy nem feltétlenül szab ki büntetést, hanem a nem-természetesnek ítélt pozíciójavító linkeket egyszerűen figyelmen kívül fogja hagyni a rangsorolásnál.)

Az új is újabb algoritmusfrissítések és az ezekkel kapcsolatos hivatalos nyilatkozatok nyomán annyi mindenképpen világossá vált, hogy

  • a Google gyakorlatilag tiltott manipulációnak tekint minden mesterséges linképülést, különösen, ha a linkek kulcsszavasak

és folyamatosan azt kommunikálja, hogy a helyezések javulása

  • kizárólag a természetes úton létrejött linkhálózatok révén várható.

Ebből akár az is következhetne, hogy a linképítésnek befellegzett: minden honlaptulajdonos várja ki türtelemmel, amíg weblapjára az internet világában felfigyelnek és külső oldalakról linkelni kezdik – ez majd felhúzza oldalát a kulcsszavas ranglistákon.

Persze: ilyesmi is megtörténhet. Ám ahogy még egy termék eladásával sem várja meg a gyártó és forgalmazó, hogy majd magától felébred a fogyasztók érdeklődése, hanem jelentős erőfeszítéssel népszerűsíteni, reklámozni kénytelen, ugyanígy a spontán linképülés kivárása sem lehet megoldás egy weboldal felfuttatására. Linket építeni szükségszerű, a hogyan és miként terén azonban egyre több ötletességre, türelemre, leleményességre van szükség. A szakmában jártasak már megbizonyosodhattak afelől, hogy a néhány éve még jól működő eljárások hasznavehetetlenné váltak és csakis kreatív módszerekkel, tartalmi összefüggések és releváns szövegkörnyezet kialakítása révén lehetséges olyan linkprofil felépítése, amely nem hordozza magában a büntetés veszélyét, ám mégis hatékony támogatást nyújt a kiválasztott céloldal számára.

Ilyen elvárásoknak megfelelni azonban nem egyszerű feladat. Aki manapság linképítésre vállalkozik, az voltaképp már nem egyszerűen linkeket épít, hanem a tartalmi összefüggések vonalát követve nagy kiterjedésű honlaprendszereket hoz létre annak érdekében, hogy az egyes weblapokon elhelyezett hivatkozások (szöveges linkek) relevanciáját biztosítsa. Ha kellő hozzáértéssel teszi ezt, akkor az általa megalkotott hálózat természetes úton keletkezett webrendszer benyomását kelti és így az egyre intelligensebb Google-algoritmusok nem sújtják szankciókkal a támogatott weboldalt és a rá mutató linkek erejét figyelembe veszik a rangsorolásnál.

Linképítés ingyen, önállóan

A lényeg – egyben első ingyenes tanácsom kezdő linképítők számára – hogy ha valaki úgy döntött, saját maga végzi a linképítő munkát, alaposan tájékozódjon afelől, melyek a kerülendő eljárások, melyek a módjával alkalmazandók, és melyek azok, amelyeket kellő kreativitással bátran lehet ma is használni a kulcsszavas Google-helyezések javítására.


Linképítési munka – lehet ingyenesen?

Lehetséges linképítés ingyen? Igen, de csak ha a honlaptulajdonos maga végzi. SEO-szakember bevonása esetében kreatív munkával tartalmi összefüggések és releváns szövegkörnyezet kialakítása révén történik a linkprofil szakszerű felépítése: mivel ez időigényes és nehezen megszerezhető szaktudást igényel, ezért magas az ára. Néhány fogást azonban a kezdő linképítők is elsajátíthatnak. Rövidesen:  ingyenes tanácsok kezdő linképítőknek ezekben a témákban: linkprofil építés, google pingvin algoritmus, linképítő munka ára